„Sukces jest wynikiem właściwej decyzji.”

  • dodano 11 kwietnia, 2019

Grono naszych strażaków-ochotników powiększa się!

Z dniem 10 kwietnia tego roku, po trwającym trzy tygodnie kursie i zdanym egzaminie, dołączają do naszej straży dwaj bogaci w wiedzę i dużą dawkę pozytywnej energii strażacy 🙂

Większość kursów, jak i ten, charakteryzuje się tym, że uczestnicy muszą spędzić trochę czasu w sali wykładowej, słuchając i w miarę możliwości przyswajając wiedzę 😉 by następnie ruszyć z zaangażowaniem do zajęć praktycznych. Takich ćwiczeń przyszli strażacy nie mogą się doczekać, chcą już wiedzieć co i jak się robi podczas akcji ratowniczej. Na przeciw naszym oczekiwaniom wychodzą strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy starają się nauczyć nas jak najlepiej tego fachu. Toteż pierwszy dzień spędziliśmy ćwicząc… musztrę :). Tak, strażak musi umieć „ugasić pożar”, ale też powinien umieć poruszać i zachowywać się w zwartej grupie umundurowanych koleżanek i kolegów ze swojej jednostki. Oczywiście, ćwiczenia z gaszenia pożarów też odbyliśmy, poznaliśmy różne metody ich zwalczania. Nie możemy oczywiście zapomnieć o tym, że zajęcia z pierwszej pomocy również przeszliśmy i w tym zakresie będziemy się stale doszkalać, gdyż coraz częściej odbieramy wezwania do wypadków komunikacyjnych, gdzie należy spodziewać się poszkodowanych.

Podjęliśmy się wyzwania, któremu stawiliśmy czoła, tym samym kolejny sukces jest na naszym koncie i liczymy, że będzie ich coraz więcej.

Kategorie: Aktualności z OSP