STRAŻACKA WIELKANOC

• dodano 20 kwietnia, 2019

Jak co roku nasi strażacy przystąpili do warty honorowej przy Grobie Pańskim w kościele parafialnym w Złotokłosie.

Pierwszeństwo oddamy życzeniom skierowanym do Państwa i Państwa rodzin.

Chcielibyśmy złożyć na Państwa ręce najserdeczniejsze życzenia, spokojnych, radosnych i oczywiście bezpiecznych Świąt Wielkanocnych, spędzonych we wspaniałej rodzinnej atmosferze oraz jakże potrzebnej w tych ciepłych dniach, poniedziałkowej ochłody płynącej z zabawek na wodę.

Nasz trzy dniowy udział w uroczystościach sakralnych, ma zapewnić bezpieczeństwo spoczywającemu w grobie Jezusowi Chrystusowi. Strażacy ubrani w mundury wyjściowe, oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w mundurach koszarowych, pełnią wartę w naszym kościele. Jeśli myśleli Państwo kiedyś o tym, jak nasi strażacy (zarówno kobiety jak i mężczyźni) wytrzymują stanie w postawie zasadniczej, to pędzimy z wyjaśnieniem. Warty odbywają się w systemie zmianowym i nie trwają dłużej niż 15 minut. Liczne grono członków naszej strażnicy dba o to, by godnie kultywować tradycję święcenia pokarmów, oraz zaciągania przez nas straży przy Grobie Pańskim.