Podnośnik dla OSP !

• dodano 23 lutego, 2018

Szanowni Państwo,
drodzy mieszkańcy Złotokłosu, Henrykowa- Urocza, Szczak, Wólki Prackiej oraz okolicznych miejscowości.

Jak część z Państwa na pewno wie, nasza jednostka od dłuższego czasu, a mówiąc dokładniej już od połowy 2015 roku, stara pozyskać nowy samochód, jakim jest samochód specjalny z podnośnikiem koszowym.

W ubiegłym roku dzięki Waszej dobrej woli, a dokładniej za sprawą decyzji Walnego Zebrania Komitetu Budowy Wodociągów, na zakup nowego samochodu otrzymaliśmy 323000 zł.
Podjęta przez mieszkańców decyzja motywowana była chęcią zapewnienia naszej jednostce sprzętu, który zwiększy poczucie bezpieczeństwa zarówno mieszkańców jak i samych strażaków którzy niejednokrotnie pracują na wysokościach.

Wczoraj tj 22.02.2018r. dwóch członków zarządu OSP prezes druh Bogdan Frelich i wiceprezes druh Kamil Milerski prowadziło zacięte i merytoryczne dyskusje z Komisją prawa,handlu i porządku publicznego Gminy Piaseczno, o słuszności tej inwestycji!

To od opinii Komisji oraz decyzji Radnych Gminy Piaseczno zależy czy Gmina Piaseczno przekaże nam brakujące środki na zakup podnośnika. Cała inwestycja opiewa na kwotę ok.700tys zł.

Decyzja zapadnie w marcu na sesji Rady Gminy,
O dalszym rozwoju tej sprawy przez Radę Gminy będziemy Państwa informować.