PIKNIK STRAŻACKI

• dodano 20 maja, 2019

W sobotę 18 maja br. na terenie naszej jednostki odbył się piknik strażacki, który połączony był ze zbiórką pieniędzy na rzecz zakupu najpotrzebniejszego sprzętu.

Impreza oficjalnie rozpoczęła się o 14, dla wszystkich z Państwa był to początek wspaniałej sobotniej zabawy z nami. By impreza się udała, nasi strażacy organizowali cały niezbędny sprzęt jak i wszystkie przekąski i napoje, na dłuuugo przed piknikiem 😉

Jeśli jakieś atrakcje zostały przez Państwa pominięte, to żeby przysporzyć przysłowiowego „smaka” na kolejny wspólny piknik, przedstawimy pokrótce jak można było się dobrze bawić i dobrze zjeść.

Zabawy z bębnami, nie tylko dla najmłodszych, prócz dzieci w granie na bębnach zaangażowało się kilku naszych strażaków. Występy wróżbity również były niesamowite, jak Państwo myślą, czy to może jest jego sprawka, że mieliśmy tak dobrą pogodę? Co więcej, na deskach naszej sceny gościł Zespół Ludowy „Kłosowianki” ze swoim repertuarem. Między występami artystów, gros Państwa dzieci bawiło się na dmuchanym skakańcu czy zjeżdżalni, jak i pokonywało swoje lęki na 7 metrowej ściance wspinaczkowej. Druhna Zuzia, animatorka prowadziła równie ciekawe stoisko, gdzie wszystkie dzieci mniejsze i większe mogły się pobawić i pomalować swoje buzie na wybrane wzory. Do godziny 18 działał punkt medyczny, gdzie mogli Państwo nauczyć się na fantomach jak poprawnie prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową u dzieci jak i dorosłych. Nasi ratownicy z chęcią udzielali odpowiedzi na pojawiające się pytania. Na terenie OSP były obecne stragany z zabawkami, wyrobami ręcznymi i lizakami.

Nie możemy pominąć naszego stanowiska gastronomicznego, z którego najszybciej zniknęła karkówka następnie kaszanka, ale i kiełbaska niedługo później zeszła do zera. Wszystkie napoje które mieliśmy, butelkowane czy z nalewaka również się sprzedały.

Ogromne wsparcie i zaangażowanie okazały Panie oraz Panowie z klubu seniora. Kawiarenka działająca podczas pikniku dostarczyła nam jedną z „większych” puszek. Wszystkie ciasta sprzedały się niemalże do ostatniego okruszka. Serdecznie dziękujemy klubowiczkom za prowadzenie kawiarenki z napojami, ciastami, lodami i smacznym chlebem ze smalcem. Dziękujemy raz jeszcze!

Pragniemy również gorąco podziękować stowarzyszeniu „Nasz Złotokłos”, które również okazało nam wsparcie finansowe oraz merytoryczne przy organizacji całego przedsięwzięcia.

W tym miejscu pochwalimy się Państwu, zbiórka publiczna na rzecz naszej straży, która oficjalnie rozpoczęła się na pikniku, przyniosła nam 9 tysięcy złotych. Pieniądze te przeznaczymy na zakup niezbędnego sprzętu jak i szkolenie naszych strażaków.

Serdecznie dziękujemy Państwu za tak liczne przyjście, jak i każdą złotówkę wrzuconą do puszki czy kupione jedzenie (tak, dochód z grilla również zasilił naszą zbiórkę).

Jednak impreza nie doszła by do skutku bez naszego strażackiego zaangażowania, dlatego dziękujemy całej Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, druhnom i druhom za poświęcony czas.

Zapraszamy już niedługo na kolejny piknik!