• dodano 21 marca, 2019

5 hours ago

OSP Złotokłos

Około 20.40 otrzymaliśmy zgłoszenie o zadymieniu w miejscowości Wólka Pracka. Po dojeździe na miejsce okazało się, że jest to kontrolowane ognisko.

Na miejsce udaliśmy się zastępem:
GCBA 5/32 Mercedes Atego
... See MoreSee Less

2 days ago

OSP Złotokłos

Wczorajszy dzień dla naszych strażaków nie należał do najłatwiejszych.
Około godziny 11.05 otrzymaliśmy zgłoszenie o gałęzi zwisającej nad drogą w miejscowości Mieszkowo ul. Traktowa. Po dojechaniu na miejsce, przygotowani do miejscowego zagrożenia trafiliśmy na pożar traw, lasku oraz domku letniskowego.
Około godziny 15.00 wracając do koszar zadysponowano nas do usunięcia powalonych drzew w miejscowościach Złotokłos ul. Dworcowa, oraz Henryków- Urocze ul. Gromadzka.
Niestety w trakcie usuwania drugiego drzewa wpłynęło zgłoszenie o ponownym zadymieniu w miejscowości Mieszkowo. Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy pożar poszycia leśnego.
Działania trwały około do godziny 19.00.

W wyżej wymienione miejsca udaliśmy się zastępem:
GBA 2/16 Mercedes 250D

W miejscowości Mieszkowo także:
GBA 3/34 Scania JRG Piaseczno
SLOp Nissan Pathfinder PSP Piaseczno
GCBA 8/56 Scania OSP Mroków
GBA 2/24 Renault Mindlum OSP Mroków
GCBA 5/36 Scania OSP Kotorydz
GBA 2,5/16 Star OSP Bobrowiec
Pogotowie energetyczne
... See MoreSee Less

6 days ago