MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ STRAŻAKA

  • dodano 4 maja, 2019

Szczególny dzień w kalendarzu strażackim.

Otóż 4 maja każdego roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Tym samym pragniemy złożyć na ręce wszystkich strażaków OSP i PSP najserdeczniejsze życzenia, wyrazy szacunku i uznania za ofiarną służbę, trud i poświęcenie. Życzymy aby ten piękny dzień był źródłem siły w życiu codziennym, a także przyniósł spełnienie oczekiwań i planów zarówno osobistych jak i zawodowych.

Z okazji tego święta, członkowie zarówno naszej strażnicy jak i innych powiatowych jednostek OSP i PSP, pojechali na centralne obchody tego święta, które odbyły się na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. W obchodach Dnia Strażaka wzięły udział najwyższe władze państwowe i strażackie. Oprócz okolicznościowych przemówień nie zabrakło też wręczenia prestiżowych odznaczeń. Nagrody otrzymali również najmłodsi, którzy ocalili życie innym osobom. Musimy wspomnieć o tych, dla których dzisiejszy dzień był szczególnym wydarzeniem w życiu. Mowa o absolwentach Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, którzy dziś dostali awans na pierwszy stopień oficerski.

Dzisiejsza uroczystość została zwieńczona defiladą, w której udział wzięli obecni na miejscu strażacy, poczty sztandarowe oraz pojazdy Państwowej Straży Pożarnej.

Kategorie: Aktualności z OSP