Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

11-11-2014 r.
„Obchody Święta Niepodległości”

11 Listopada braliśmy udział w piaseczyńskich obchodach DSCN2729Święta Niepodległości.
Uroczystość  rozpoczęła się o godzinie 11:00 na rynku miejskim. Po DSCN2722wysłuchaniu przemówień, przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń i władz samorządowych złożyli kwiaty pod tablicami upamiętniającymi Józefa Piłsudskiego i Wincentego Witosa.
Kilka chwil później miejski rynek okrążyła HistorycznaDSCN2734 Defilada Niepodległościowa. Mieszkańcy,  mogli podziwiać przejazd kawalerzystów, ale także przemarsz innych wojsk. Po defiladzie wszyscy zostali zaproszeni wojskową grochówkę.

Po więcej zdjęć zapraszamy do Galerii

15-06-2014 r.
„Spotkanie Integracyjne MDP”

Tuż po zakończeniu roku szkolnego, wybraliśmy się do Żabieńca na „Zimne Doły” na piknik integracyjny Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Chojnowa oraz Złotokłosu.
W trakcie pikniku 3 i 4 osobowe grupy musiały pokonać 3 konkurencje (pomoc medyczna, sprawowanie linii gaśniczej,  awaryjne zwijanie odcinka). Rywalizacja miedzy grupami okazała się bardzo wyrównana. Pomimo uporczywej po
gody, udało nam się na rozpalić ognisko, a deszcz nie ostudził naszych entuzjazmów.

Po więcej zdjęć zapraszam do Galerii

3-06-2014 r.
„Pokaz gaśniczy podczas obchodów 90-lecia Złotokłosu”

31 Maja świętowaliśmy 90 rocznicę powstania Złotokłosu. Impreza podzielona była na dwie części. Pierwsza odbyła się na terenie Zespołu Szkół w Złotokłosie i tam właśnie nasza MDP dała pokaz gaśniczy, wszystkim przybyłym gościom.
Dwa zastępy punktualnie o godzinie 12 zostały zaalarmowane i wyjechały ze strażnicy. Po dojechaniu na miejsce i przygotowaniu linii gaśniczych,  skutecznie ugasiliśmy pożar. W pokazie brała udział drużyna dziewcząt oraz drużyna chłopców. Po wykonaniu zadania był czas na zabawy z wodą na szkolnym boisku.

Pokaz MDP Złotokłos 31 05 2014

1-04-2014 r.
„Wycieczka do muzeum”

Dnia 22.03.2014 r. nasza MDP udała się, wraz z opiekunami, na wycieczkę do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. O godzinie 6.45 wszyscy chętni zebrali się przy OSP w Złotokłosie, aby około godziny 7.00 wyruszyć autokarem do muzeum. Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce.

Muzeum zwiedzaliśmy pod opieką przewodnika – członka miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Na wstępie opowiedział nam o początkach pożarnictwa i pierwszych metodach gaśniczych. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć najstarsze ręczne pompy wody, a także zapoznaliśmy się z ich zasadą działania.

Niewątpliwie najciekawszymi eksponatami w muzeum są samochody strażackie. Mogliśmy podziwiać ich bogatą kolekcję od czasów wozów konnych, aż po zaawansowane autopompy i autodrabiny.

Interesująca była również kolekcja mundurów galowych i ubiorów bojowych strażaków z różnych krajów, a także ekwipunku, jakim dysponowali w poszczególnych latach (toporki, hełmy, prądownice itp.). Przy okazji przewodnik opowiedział nam o funkcjonowaniu straży pożarnej w innych krajach.

Zapoznaliśmy się też z historią samego muzeum.

Zwiedzanie zakończyliśmy zrobieniem pamiątkowego zdjęcia po czym wyruszyliśmy w drogę powrotną. Około godziny 19.00 wróciliśmy do Złotokłosu.

_mg_5357
Po więcej zdjęć zapraszam do Galerii

21-02-2014 r.
„Zebranie wyborcze MDP”

Dnia 14.02.2014 r. w na dużej sali w budynku OSP Złotoklos odbyło się walne zebranie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Podczas spotkania omówione zostały ważne kwestie funkcjonowania MDP oraz przedstawiony został nowo powstały regulamin drużyny.

Drogą głosowania została wybrana Rada Drużyny. Największą liczbę głosów uzyskał Marcin Szerszeń, dzięki czemu będzie pełnił rolę dowódcy. Jego zastępcą została Zuzanna Bartosińska, a do komisji rewizyjnej powołane zostały Klaudia Szymańska oraz Wiktoria Pierzchała. Sekretarzem grupy została Magdalena Plewczyńska, której zadaniem będzie sporządzanie sprawozdań oraz prowadzenie kroniki drużyny.